Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 11. 2015 Háger podlahy - Galacticos

25. 8. 2015

Tak a máme za sebou podzim :) Poslední mistrovský zápas roku 2015 jsme sehráli v roli hostů, pro nás ovšem na velmi známé slavonínské umělce. Zatímco domácí šli do zápasu z předposledního místa tabulky, my nastoupili poprvé v této sezóně v roli lídra tabulky. V zápase jsme se museli obejít bez dvou obránců. A to Peti Vondry a Martina Nevrly.

Od začátku zápasu tedy začal v obraně Kuba Čechák, posléze ho nahradil Kuba Smékal a v druhé půli se na tomto postu vystřídali snad všichni. Ale postupně... Zápas jsme začali opatrně. A domácí si připsali několik zblokovaných střel. My se nedostávali do vážnějších situací. Až to na sebe vzal Lepi. Od půlky si vzal míč a prošel přes několik hráčů až k soupeřově vápnu. Střílel pak po zemi přesně na přední tyč a poslal nás do vedení - 0:1. Za chvíli Tonda Osladil vyslal dlouhý centr na nabíhajícího Čechyho, ten zkoušel špičkou nohy přehodit vybíhajícího gólmana. Jenže byl již moc blízko a tak gólman vykopl míč k Fildovi Kenickému, který však jen nadstřelil protihráče před sebou. V aktivitě jsme nepolevovali a připsali jsme si další gól. Dan Dostál vypíchl míč na naší půlce domácímu útočníkovi. A nám se naskytl rychlý brejk jeden na jednoho. Kuba Čechák převzal na půlce hřiště míč, udělal protihráči na vápně kličku a když se zdálo, že už se dostává z úhlu propálil míč gólmanovi mezi nohama - 0:2. Třetí gól jsme pak vstřelili po krásné kombinaci. Kdy Tonda Osladil vybojoval míč, sám jej vyvezl a nahrál na rohu vápna Keňasovi. Filda pak vrátil Tondovi míč zpět na zadní tyč a ten jej poslal do sítě. Připsali jsme si tedy velmi povedenou gólovou akci a především třetí gól - 0:3. Domácí, ale posléze dokázali využít první velkou příležitost a snížili na rozdíl dvou branek - 1:3. Poté se na hřišti stalo něco co nás všechny hodně mrzelo. Bohužel to patří k fotbalu, ale nikdo to nevidí rád. Dan Dostál šel do míče a trefil jej. Jenže z druhé strany šel do míče i protihráč. Klasický střet o míč, kterých je v každém zápase plno, ale skončil špatně pro domácího borce. Ten skončil na zemi a později se zjistilo, že má zlomenou nohu. Člověk si pak uvědomí, že jsou i důležitější věci na světě než právě fotbal. Pro protihráče přijela sanitka a odvezla jej do nemocnice. Celý náš tým přejeme tomuto hráči co nejméně bolesti, rychlé zotavení a ať ho už nikdy v životě nepotká nic podobného ! Domácí po tomto byli opařeni a není se čemu divit. 

Druhá půle tedy začala s velkým zpožděním. My jsme se dočkali čtvrtého gólu když se ocitl Filda Kenický sám před gólmanem po přihrávce od Lepiho a střílel přesně na přední tyč - 1:4. Domácí pak znovu snížili na rozdíl dvou branek - 2:4. My si za stavu 2:4 připsali nebezpečnou střelu Čechyho na zadní tyč po přihrávce Dana Dostála a poté střelu Keňase z bezprostřední blízkosti nad. I tak jsme se dočkali pátého gólu. Ten vstřelil Filip. Který se dostal k míči na pravém rohu vápna a přesnou střelou na zadní tyč dal svůj druhý gól. Míč se po jeho střele ještě otřel o tyč a skončil v bráně - 2:5. Druhou asistenci v zápase si připsal Lepi. Dále jsme nedotáhli do konce několikrát dobře rozjeté přečíslení. I přesto jsme ještě do konce zápasu gól přidali. Lepi nahrál na půli Čechymu, ten mu mezi dvěma protihráči vrátil míč na vápno. Kde jej Lepi přebral, obešel si gólmana a do prázdné zvýšil již na 2:6. Po tomto zásahu rozhodčí ukončil zápas. My si tedy připsali vítězství, ale kaňkou na tomto zápase je vážné zranění soupeře.

Co se týče podzimu, ten můžeme určitě hodnotit pozitivně. Ztrátu jsme si připsali pouze ve třech zápasech a to za tři remízy. Společně s Mezicemi jsem jako jediné dva týmy neprohrály a po polovině soutěže budeme nejhůře na druhém(postupovém) místě.