Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 10. 2015 Sokol Mezice - Galacticos

25. 8. 2015

V 8. kole jsme zajížděli na horkou půdu do Mezic. Hrát proti domácím. Tým Sokol Mezice má bohatou historii a především má stále druholigovou kvalitu(minulou sezónu sestoupily s velkou smůlou, na záchranu jim stačil jediný bod). O tom jasně přesvědčuje celou tuhle sezónu.

Zápas se hrál před velmi dobrou domácí kulisou. Domácí měli celou čtyřku na střídaní. My však přijeli jen se šesti hráči. Maidlos s Martinem Nevrlou měli pracovní povinnosti a vykartovaný Martin Lepař nás přijel alespoň povzbudit a fandil nám z lavičky. V brance místo Maidlose zaskočil Kuba Smékal.

Zápas začal pro nás nejhůře jak mohl. Již od začátku byli domácí aktivní a my se nedokázali dostat z naší půlky. Domácí šli hned ve 2. minutě do vedení. My místo aktivní hry, dostávali špatnými přihrávkami domácí do šancí. V 10. minutě šli Mezice již do dvoubrankového vedení. My poté začali hrát více dopředu. Čechy sklepl míč na Fildu, tomu však míč od nohy odkopl obránce. Poté střílel Čechy z otočky jen do obránce. Za pár chvil už jsme se však radovali. Sméky našel svým výhozem na půlce domácích Peťu Vondru. Ten se ocitl sám před gólmanem a bombou mu vymetl přesně růžek branky - 2:1. Tohle byl velmi důležitý okamžik celého zápasu. Protože se nám podařilo rychle snížit. Domácí sice měli stále šance, ale my se dostali znovu do hry a konečně jsme vepředu začali zlobit. Míč se dostal přes Fildu a Peťu až k Čechymu, jenže jeho střelu gólman vyrazil. To ve 23. minutě už bylo veseleji. Filda Kenický byl u rohu vápna faulován a zahrávali jsme přímý kop. K tomu se postavil Kuba Čechák. Ranou pak obstřelil zeď a trefil to ideálně. Míč letící na zadní tyč se ještě otřel o tyčku a skončil v bráně - 2:2. Po gólu nastala nespoutaná radost. My konečně dali gól z přímého kopu a hlavně se začínalo znovu od nuly. Stav po prvním poločase byl tedy 2:2.

Ve druhé půli se začalo projevovat, že nás bylo méně než domácích. Domácí točili celou čtyřku a aby toho nebylo málo, nám se zranil Filda Kenický. A tak jsme posledních 15 minut hráli bez střídání. Domácí do nás bušili. My jsme se však skvěle bránili a minimálně třemi výbornými zákroky nás zachránil Sméky. Který chytal fantasticky. Domácí šli jasně za vítězstvím, ale nakonec to byli oni kteří mohli inkasovat. My jsme měli tři výborné brejky. V prvním z nich Čechy vyslal z boku na steč Peťu Vondru. Který nadstřeli gólmana. V druhém brejku to Kuba vzal na sebe a jeho střelu z úhlu levačkou pod břevno, gólman vyrazil nad bránu. Potom co jsme přežili několik infarktových chvil(v jeden moment nás po tečovaném míči zachránila tyč). My mohli stejně jako v Horce rozhodnout v posledních vteřinách zápasu. Čechy z vlastní půlky utekl protihráči až k vápnu soupeře a přihrávkou pod sebe vybídl ke gólu Peťu Vondru. Ten však k naší smůle nadstřelil svojí bombou jen gólmana. Zápas tak skončil remízou 2:2. Bod navíc za výhru mohli brát nakonec oba týmy, sportovně je však potřeba uznat, že remíza je spravedlivá. Domácí hráli velmi dobře a byly pro nás velmi silným soupeřem. My i domácí si tedy stále držíme jako jediní v soutěži neporazitelnost v tomto ročníku a společně s dnešním soupeřem se dělíme o první místo tabulky. Za skvělý týmový výkon a obrovskou bojovnost je třeba ocenit celý tým. Kubu Smékala, Dana Dostála, Tondu Osladila, Fildu Kenického, Peťu Vondru a Kubu Čecháka.

Další zápas nás čeká hned další den po zápase v Mezicích. Doma hostíme tým Bažanti a musíme vyhrát.