Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 9. 2015 FC Peklo Nová Ves - Galacticos

25. 8. 2015

Ve 4. kole MFO náš tým čekal nejdelší výjezd v krátké historii Galacticos, necelých 23 kilometrů do litovelské části Nová Ves. Potom co jsme v minulém kole remizovali proti tamějšímu Profitu nás čekal jejich druhý tým - Peklo. My přijeli s dostatečným předstihem a na zápase byli i dříve jak většina domácích hráčů. Mohli jsme se tedy pořádně rozkopat a zvyknout si na nestandardní povrch. V Nové Vsi se hraje na šololině.

My jsme si rychle zvykli na hrací povrch a bylo to znát. Nejprve se do vápna prodíral Kuba Čechák. Ze situace, která zaváněla penaltou byla jen střela z úhlu. Nás to mrzet nemuselo neboť hned z další akce jsme se dostali do vedení. Čechy dostal ve 3. minutě dlouhý míč od Peti Vondry, obtočil se kolem protihráče a levačkou trefil přesně dolní roh branky - 0:1. My byli při chuti a připsali si další střely. Kuba Čechák střílel přes hráče na zadní tyč, brankář jeho střelu vyrazil na roh. Za pár chvil další z jeho střel vyrazil znovu na roh a později vyrazil i prudkou střelu Lepaře. Poté Čechy sklepl míč na Peťu Vondru. Jeho střelu na přední tyč vyrazil gólman na roh. V 15. minutě si oba situaci opakovali, jen si role vyměnili. Peťa Vondra nahrál Čechymu. Ten pohybem těla oklamal protihráče a pustil si míč. Poté střelou z úhlu vymetl vzdálenější šibenici domácí branky - 0:2. Domácí tým se v první půli dostal přes naši dobrou obranu k pár střelám. Ovšem většina byla zablokována našimi hráči a nebo díky dostupování obrany neměli k zakončení dostatek prostoru a stříleli vedle. Ve 21. minutě jsme šli do přečíslení dva na jednoho. Lepi to vzal na sebe a střílel. Odražený míč se dostal k Marťovi Nevrlovi, ten zachoval chladnou hlavu. V klidu si připravil míč a střelou po zemi na zadní tyč nás poslal již do tříbrankového vedení - 0:3. Do konce poločasu jsme chtěli udržet čisté konto, aby jsme do druhého poločasu šli v klidu. Jenže v 30. minutě jsme po rohovém kopu dostali "gól do šatny" a domácí upravili stav prvního poločasu na 1:3. 

Na začátku druhé půle ani jeden tým nechtěl chybovat, protože následný gól na jakékoliv straně mohl výrazně ovlivnit celý zápas. Dalšího gólu jsme se přece jen dočkali my. Ve 41. minutě převzal Kuba Čechák na vlastní půli od spoluhráče Tondy Osladila míč. Udělal si v rychlosti kličku do středu hřiště přes jednoho protihráče, později se kličkou zbavil i dalšího protihráče a sprintem si to namířil rovnou k bráně. Kuba se dostal až před vápno soupeře, když jej dobíhal třetí hráč, vypálil za vápnem nechytatelnou střelu na zadní tyč - 1:4. Kuba tak své sólo zakončil brankou a zkompletoval hattrick. My se snažili kontrolovat zápas, jenže 10. minut před koncem jsme dostali smolný gól z autu. Míč ještě před Maidlosem někdo tečoval a domácí snížili na 2:4. Za chvíli bránou soupeře dobře zakombinovali Marťa Nevrla s Lepim, ale nakonec z toho byl jen roh. Nám se za pár chvil naskytla největší příležitost na skórování. Pronikající Lepi byl zastaven ve vápně jen za cenu faulu a kopali jsme penaltu. K té se postavil jeden z nejzkušenějších hráčů našeho týmu Tonda Osladil. Jeho střelu však gólman vyrazil a tak stav zůstal nezměněn. I přes neproměněnou penaltu jsme však i nadále zlobili. Čechy sklepl míč na nabíhajícího Lepiho a ten ač byl faulován dokázal vystřelit na bránu. Ovšem až moc přesně a trefil tyč. Rozhodčí nechal Lepimu správně výhodu. Měli jsme jen smůlu, že se míč neodrazil od tyče do brány. Domácí se snažili o tlak. Jenže my hráli v obraně velmi dobře. Dan měl všechno ze vzduchu, Tonda předbíhal dobře protihráče a získával tím pro nás míče a Peťa Vondra zase skvěle bránil tělem. K bránění se přidali i útočníci - Marťa Nevrla, Lepi i Kuba Čechák.Jedinou větší šanci měli domácí poté co z přímého kopu jejich hráč obstřelil zeď. Maidlos však dokázal, že si stále drží svoji formu a prudkou střelu vyrazil. Tečku za utkáním jsme tedy udělalil my. Tonda Osladil nahrál Lepimu, ten si převzal míč posunul si jej kolem protihráče a když se dostával z úhlu trefil přesně zadní růžek branky - 2:5. A tak jsme vymetli pavučiny na obou brankách :) V tomto zápase to vypadalo jakoby jsme chtěli tvořit hitparádu nejkrásnějších tref. A to možná za celou historii našeho týmu. Zápas jsme dohráli bez problémů. Ještě jsme si připsali jednu střelu. Kubovu střelu na přední šibenici vyrazil gólman na roh. Později rozhodčí odpískal konec zápasu a my se mohli radovat z druhé výhry v sezóně. Do tabulky jsme si tak připsali pátý a šestý bod. Další zápas nás čeká hned v pondělí. Soupeřem nám bude tým z Hynkova - Henkováci.