Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 10. 2015 Galacticos - Bažanti

25. 8. 2015

V 9 .kole MFO jsme ve Slavoníně hostili tým Bažanti. Tento tým po minulém kole poskočil z posledního místa tabulky na předposlední. Získal první bod. Od několika soupeřů jsme se dozvěděli čeho se může v zápase dočkat. A to tvrdé, agresivní hry. Někteří nás upozorňovali na to, že nás zápas může hodně bolet. My se od zápasu v Mezicích sešli v hojnějším počtu. Přibyli oba Martinové. Lepař i Nevrla. V bráně pak znovu naskočil Maidlos. 

Od začátku zápasu jsme se dočkali toho co jsme čekali. Agresivní hra, dohrávání soubojů především tvrdými skluzy. Hosté se nevyvarovali ani vyhrožování. Řeznickým slangem nám bylo několikrát řečeno, že zápas nedohrajeme ! A když jsme si kontrolovali krvavé šrámy na nohou bylo nám od protihráčů řečeno, že máme nosit chrániče. Tohle jsme ještě nezažili. Nesmíme však všechny házet do jednoho pytle. Dva mladí hráči soupeře chtěli hrát fotbal a nefaulovali. Zpět k fotbalu. Již ve 3. minutě jsme mohli jít do vedení. Z dálky to zkoušel Kuba Čechák, ale nadstřelil tyč. Po faulech jsme se dostávali k hodně přímým kopům. Jeden z nich rozehrál Čechy na Lepiho. Ten hledal pod sebou ve vápně Tondu Osladila ke kterému se však míč nedostal. Za chvíli to zkoušel znovu Kuba Čechák. Znovu byl gólman překonán, tentokrát jej však zachránilo břevno. I tak jsme z této situace vytěžili gól. K odraženému míči se nejrychleji dostal Kuba Smékal. Vysoký míč pak uklidil hrudí za brankovou čáru - 1:0. Posléze jsme se dostali do přečíslení. Které jsme využili ke druhému gólu. Čechy si vyměnil míč s Lepim a střelou o tyč (jak jinak v tomto zápase ? :) ) vstřelil gól - 2:0. Za chvíli Čechy nahrál nabíhajícímu Peťovi Vondrovi. Ten střílel tvrdě ale do gólmana. Poté střílel zpoza vápna tvrdě Čechy, jeho střelu gólman vytáhl na roh. My ještě do konce poločasu nevyužili několik dobře vypadajících přečíslení. Dvakrát Čechy s Lepim a jednou Čechy se Smékym. Proto poločas skončil našim vedením "jen" 2:0. Soupeři se podařilo jejich hrou nás rozhodit a my nehráli to na co jsme zvyklý. Nervózní a dokopaní jsme se hádali i mezi sebou.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Fauly od soupeře a několik přímých kopů v našem podání. Soupeři několikrát důrazně domlouval i rozhodčí. Ze všeho pak vzešla jen jedna žlutá karta pro soupeře. Rozhodčí pískal dobře, ale s kartami byl shovívavý. V druhé půli jsme po nedůrazu ve vápně inkasovali a bylo to jen o gól - 2:1. Dvoubrankové vedení jsme si však vzali rychle zpět. Peťa Vondra pěkně našel z autu Lepiho. Lepi se pak z první krásně trefil na zadní tyč - 3:1. Po chvíli jsme vlastní chybou dostali soupeře zpět do hry. Hosté vstřelili velmi šťastný gól a bylo to 3:2. Dvoubrankové vedení nám zpět mohl vrátit Kuba Čechák. Proti jeho střele na zadní tyč se však blýskl gólman. Ten krásným zákrokem vyrazil míč na roh. Posléze vyrazil i Čechyho ránu od autové čáry. Za chvíli neuspěl ani Lepi, který po rozehraném přímém kopu střílel nad. Hosté otevřeli hru a nám se naskytla jedna z největších příležitostí na skórování. Kuba Smékal se řítil z půlky sám na gólmana, ale střílel vedle. Definitivního rozhodnutí jsme se tedy dočkali až posléze. Maidlos našel přesným výhozem Kubu Čecháka, ten si zpracoval míč a našel dobře zabíhajícího Tondu Osladila. Tonda si převzal míč a z boku hřiště šel sám na gólmana. Ve vápně pak zachoval klid v koncovce a střílel po zemi přesně na zadní tyč - 4:2. Po pár minutách rozhodčí ukončil zápas. My jsme si tedy připsali 14. a 15. bod v sezóně a minimálně do neděle vedeme tabulku 3. ligy skupiny A.

Po náročném programu máme 11 dní pauzu a v 10. kole hrajeme "venkovní" zápas proti týmu Hroší stavby.