Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 11. 2015 Galacticos - Sedlisko

25. 8. 2015

V 11. kole MFO jsme na domácí umělce ve Slavoníně hostili tým z Horky. Tým Sedlisko se nacházel po 10. kole na 7. místě tabulky. Především jejich výkon a vysoká výhra nad Jagerem v minulém kole vzbudilo rozruch. My k utkání přistoupili zodpovědně a hráli jsme od začátku zápasu to čím jsme se chtěli prezentovat. Je potřeba zmínit, že soupeř disponoval také velkou kvalitou a tak zápas měl velmi dobrou úroveň, což po jeho ukončení potvrdil i rozhodčí tohoto utkání.

V zápase jsme se museli obejít bez Martina Lepaře, který měl pracovní povinnosti. Jinak jsme nastoupili v plné sestavě. Od začátku zápasu jsme se snažili co nejvíce střílet. A to z jakékoliv pozice. Nejprve to zkoušel po centru Tondy Osladila z úhlu Kuba Čechák, ale jeho střela gólmana nevystrašila. Za pár chvil pak střílel Filda Kenický, ale jeho střelu gólman zblokoval. Hosté se tlačili také do zakončení. Ale ve většině případů naši obránci soupeře odzbrojili. Když se hráči soupeře dostali ke střele, tak jejich pokus skončil nad. Od nás to později zkoušel znovu Čechy po přihrávce od Smékyho. Ale jeho střelu gólman vyrazil. Později Čechy v rohu hřiště nahrál patičkou mezi nohama protihráče na Fildu Kenického, který ve vápně soupeře v pádu střílel vedle. Do konce poločasu zbývalo 10 minut a první poločas směřoval k remíze 0:0. A remíza by to byla zřejmě spravedlivá. Neboť ani jeden tým si do té doby nevypracoval typickou gólovku. I když my byli aktivnější. Filda Kenický ve 21. minutě převzal na půli hřiště míč od Dana Dostála. Marťa Nevrla mu pěkně odtáhl protihráče a Fildovi se otevřel prostor. Jenže v tu chvíli neměl komu přihrát. A tak Filda oprášil staré pořekadlo: ,, Když nevíš co s míčem, vystřel !" Filda se napřáhl z dálky a jeho střela skončila u vzdálenější tyče - 1:0. Hosté byli zaskočeni a my se tlačili za dalším gólem. Kuba Čechák dostal přihrávku na půli hřiště, udělal si kličku přes protihráče a střílel na bránu. Do jeho střílené přihrávky vletěl Kuba Smékal. A sám před bránou zakončil elegantně a efektivně. Patičkou přes nohu poslal míč do protipohybu gólmana - 2:0. My jsme tak po poločase vedli o dvě branky a říkali se, že když nezačneme blbnout a tlačit se zbytečně za dalšími góly tak si to uhlídáme.

Začátek druhé půle byl hodně opatrný z obou stran. Později však hosté začali hrát více dopředu a čím dál více otvírali hru. Třetí gól mohl přidat z dálky Kuba Čechák, ale jeho střela letěla jen doprostřed brány a později po svém sólu střílel hodně vedle. To šance nabíhajícího Vondry vypadala lépe. Čechy jej našel na vápně přesnou patičkou, ale Peťovi míč v poslední chvíli odskočil. Čas pro hosty neúprosně ubíhal a tak soupeř již definitivně otevřel hru. Nic jiného mu nezbývalo. Soupeřův gólman rozehrával na vlastní půli. Dobíhající Kuba Smékal jej atakoval. Brankář soupeře pak v tísni odkopnul míč jen na půli hřiště. Kde si jej ze vzduchu stáhnul Kuba Čechák a ještě než mu míč spadnul na zem jej poslal na bránu. A v nesnadné pozici se trefil přesně. Míč letěl do prázdné brány a skončil u přední tyče - 3:0. My se po třetím gólu ještě více uklidnili a mohli později přidat další. Kuba Smékal absolvoval souboj s gólmanem a později přihrával pod sebe na nabíhajícího Kubu Čecháka. Ten byl na hranici vápna jednoznačně faulován, ale přímého kopu z hranice vápna jsme se nedočkali. Mrzet nás to nemuselo. Za pár minut jsme se totiž dostali do rychlého brejku. Gólman soupeře se nestihl vrátit od naší brány a tak v bráně soupeře stál hráč z pole. Kuba Čechák se dostal v rohu hřiště k míči a nahrál jej přesně před bránu na Smékyho. Ten si míč zpracoval a věděl, že si může dovolit. Neboť hráč v bráně nesmí rukama. Nachystal si míč a poslal jej ke vzdálenější tyči - 4:0. Vše vypadalo poklidně i když hosté samozřejmě pokračovali v power play. Maidlos si však připsal dobré zákroky proti tvrdým střelám a začalo to zavánět jeho další nulou. Jenže 7 minut před koncem dal soupeř gól. Jestli se dal míč do středu brány chytat nebo ne, ví jen Maidlos, ale gól to prostě byl a to už nešlo vzít zpět - 4:1. My dostali tři minuty před koncem po rohu další gól na 4:2, ale soupeř už měl velmi málo času. Z posledního brejku mohl hřebíček do rakve soupeři přidat Filda Kenický, ale gólmana nepřekonal. A tak konečný stav zápasu byl 4:2. My jsme si tedy připsali 3 vítězství v řadě a stále se držíme na předních příčkách tabulky.

Další kolo nastoupíme ke svému poslednímu zápasu podzimu. Tentokrát budeme hosty na slavonínské umělce. Soupeřem nám bude tým Háger podlahy.