Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 10. 2015 FC Hroší stavby - Galacticos

25. 8. 2015

V 10. kole jsme hráli proti týmu, který se nacházel uprostřed tabulky, Hroší stavby. My mohli po dvou zápasech nastoupit zase v plném počtu. Domácí měli také plnou soupisku.

Utkání začalo z naší strany hodně vlažně. K první střele na bránu jsme se dostali asi až v 5. minutě. Kuba Čechák střílel z rohu hřiště do spojnice tyče a břevna. Pouze však z boku. Za chvíli Čechy našel přihrávkou nabíhajícího Marťu Nevrlu, ten však v plném běhu střílel těsně vedle. To bylo z naší strany na pár minut vše. Za pár chvil nás však soupeř za naši pasivitu potrestal a vstřelil první gól zápasu - 1:0. My vyrovnali záhy a to velmi kuriózním stylem. Peťa Vondra vhazoval z autu prudký míč do vápna na Čechyho. Ten však nestačil včas zareagovat a míč kolem něj jen proletěl. Poté trefil tyč, od tyče se pak odrazil do gólmana a od něj již putoval do brány - 1:1. Dle pravidel malé kopané tedy vlastní gól domácího gólmana. Obrovskou zásluhu na něm má však Peťa Vondra. Šance se poté střídali na obou stranách. Domácí trefili tyč a poté jsme jejich kousek zopakovali i my. Čechy nahrál Fildovi Kenickému, který střílel na zadní tyč. Míč se odrazil od tyče, ovšem místo aby zapadl do brány letěl zpět do hřiště. Škoda ! Někteří z nás už zvedali ruce. I tak jsme se za pár chvil z gólu přece jen radovali. Maidlos dlouhým výhozem našel před vápnem soupeře Čechyho. Ten si zpracoval míč a posunul jej vedle sebe na volného Marťu Lepaře, který to trefil parádně. Svou přesnou ranou vymetl levou šibenici domácí branky - 1:2. Pro Lepiho to byl jubilejní 50. gól za Galacticos. Marťa Lepař se tak po našem kapitánovi stal druhým hráčem, který se dočkal této mety. Vedení nám však nevydrželo dlouho. Domácí nejprve vyrovnali a později i otočili stav zápasu. Vedli tedy 3:2. Vyrovnat mohl Kuba Smékal, ale přihrávku od Lepiho si nedokázal sám před bránou zpracovat. I přesto jsme se za pár chvil dočkali. Kuba Čechák šel s Fildou Kenickým sami na gólmana. Kuba to chtěl vzít na sebe, jenže jeho střelu gólman vyrazil. Naštěstí zpět ke Kubovi. Poté se však Kuba zachoval tak jak se měl zachovat hned napoprvé a nahrál na zadní tyč prudkou přihrávku na Keňase a ten v pádu trefil polovinu prázdné brány - 3:3. Nerozhodný stav však do poločasu nevydržel. Nákop domácího gólmana si smolně do vlastní brány prodloužil Maidlos - 4:3. My po smolném gólu tedy po poločase prohrávali 4:3. 

Druhá půle byla z našeho pohledu úplně odlišná než ta první. Přidali jsme více aktivity a více jsme se tlačili do vápna domácích. Čechy se protáhl podél lajny a mezi nohama gólmana poslal přihrávku na Lepiho na zadní tyč. Ten však byl zřejmě překvapený, že míč k němu prošel a tečoval jej jen na tyč. 15 minut před koncem jsme se pustili do naší power play. Za Maidlose šel do brány Kuba Smékal. Který musel záhy řešit komplikovanou situaci, ale nájezd samotného soupeře zlikvidoval. My se po krásné akci dostali zpět do zápasu. Tonda Osladil vybojoval na půli hřiště míč, nahrál jej na Kubu Čecháka. Ten jej poté našel přesnou přihrávkou přes střed hřiště. Míč od Čechyho převzal Tonda na hranici vápna. Z jednoho doteku si jej připravil na střelu a podél gólmana na zadní tyč vstřelil gól - 4:4. Vyrovnávající gól nám vryl spoustu sil do žil a najednou jsme existovali jen my. Čechy převzal míč na polovině soupeře. Dostal se přes jednoho hráče a později vybojoval míč i přes druhého. Následně se ocitl sám před brankářem a z očí do očí nezaváhal. Střelou podél gólmana na přední tyč nás poslal do vedení - 4:5. My čím dál více na hřišti rostli a přidávali jednu akci za druhou. Naše útočníky dobře podporovali obránci. Jeden z nich Peťa Vondra nahrával pěkně do vápna, jeho přihrávka však s trochou smůly nikoho nenašla. Domácí už začali otvírat hru a najednou to byli oni, kteří spěchali a snažili se tlačit za vyrovnáním. Jejich gólman byl hodně vysunutý. Potrestat jej mohl Peťa Vondra. Jeho lob však se štěstím nakonec gólman chytil. Za chvíli to zkoušel Lepi, jeho střelu na přední tyč gólman vyrazil. A posléze se snažil Lepi hlavou prodloužit nakopávaný míč od Smékyho. Ale hlavou mířil vedle. My ale i tak přidali další gól. Lepi vybojoval před vápnem soupeře skvěle míč. Nahrál jej Fildovi. Ten si pohrál s gólmanem, položil si jej na zem a střelou pod břevno nás poslal už do dvougólového vedení - 4:6. Scénář hry byl i nadále stejný. Domácí hráli na jasné riziko a snažili se vykřesat nějakou naději. Připsali si však jen jednou nebezpečnou střelu, kterou Sméky vyrazil na břevno. My si tak po dvou rozdílných poločasech přece jen připsali další dva body za výhru. V tabulce už jich máme 17 a držíme se na špici tabulky.

Do dalšího zápasu nastoupíme už v pondělí. Kdy hostíme tým Sedlisko.