Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 10. 2015 Galacticos - Agrometal

25. 8. 2015

V 7. kole MFO jsme doma hostili 4. tým tabulky Agrometal. Hosté minulé kolo poprvé prohráli. My chtěli potvrdit vítězství z Horky, vítězstvím v tomto zápase. Musíme však uznat, že hra se nepodobala tomu jakou hrou by jsme se chtěli prezentovat. Hodně jsme ztráceli míče a vepředu to bylo krkolomné. I tak jsme si první výraznější šanci připsali my. Kuba Čechák šel z levé strany sám na gólmana, ale střelou jej napálil jen do hrudi. Za pár chvil jsme se však dočkali. Hodně důležitou práci před gólem odvedl Filda Kenický, který se prokličkoval středem hřiště a z jeho přihrávky těžil Kuba Čechák. Ten se trefil zpoza vápna přesně na zadní tyč. Míč se ještě otřel o tyč a skončil v bráně - 1:0. Poté nás několikrát podržel skvělý Maidlos. Který zneškodnil hned několik tutovek soupeře. Jeho řev z brány na spoluhráče kolem byl na místě a odpovídal tomu co se na hřišti dělo. Za pár okamžiků jsme šli do velké příležitosti. Ale přečíslení dva na gólmana Čechy nevyřešil dobře a nadstřelil gólmana. Situace si volala po přihrávce na nabíhajícího Marťu Nevrlu. Poté se Filda prokličkoval na středu hřiště ke střele, ale jeho pokus gólman zneškodnil. I tak jsme se dočkali druhého gólu my. Po krásné kombinaci Lepař - Smékal, druhý jmenovaný nahrál nabíhajícímu Lepimu přesnou finálku do vápna a Lepi šajtlí trefil přesně. Míč po jeho střele se pro změnu otřel o druhou tyč než při prvním gólu a skončil v bráně - 2:0. Hodně týmů by se v této chvíli uklidnilo, my ovšem nebyli ve své kůži. Hodně jsme ztráceli míče a hráli laxněji než v předešlých zápasech. Za to nás soupeř potrestal, proměněným přímým kopem - 2:1. Stav po poločase byl tedy 2:1 z našeho pohledu, ovšem bylo toho hodně na vyříkání.

Od začátku druhé půle se obraz hry moc nezměnil. Hosté cítili šance na vyrovnání a tlačili se více dopředu. My se mohli dostat do dvoubrankového trháku, ale Čechy nadstřelil zpoza vápna jen tyč. A Filda své dva pokusy v gól taktéž nepřetavil. Nejprve po nádherné kličkované jej vychytal gólman, později mířil nad šibenici. Hosté se několikrát ocitli v bezprostřední blízkosti Maidlose, ale ten dneska skvěle vybíhal a sbíral míče. Důležitý obranný zákrok si připsal Peťa Vondra. Který dokázal skvěle vyřešit situaci, kdy se na něj samotného řítili dva protihráči. Posléze Čechy zblokoval střelbu soupeře těsně před Maidlosem na roh. Hosté zcela otevřeli hru a šance se střídaly na obou stranách. Čechy s Marťou Nevrlou jen s trochou smůly nepřešli přes posledního obránce a za pár chvil Lepimu po přihrávce Čechyho jeho střelu vytáhl gólman na tyč. Hosté poté nezakončili přesně šanci, když na zadní tyči propadl míč k jejich útočníkovi. Za pár okamžiků jsme naštěstí my přidali uklidňující gól. Lepi zabojoval a stihnul dlouhý centr ještě na hřišti mezi dvěma protihráči jej poslal Čechymu, který levačkou střílel do protipohybu gólmana - 3:1. Další důležitá věc se udála hned za minutu. Lepi si prohodil míč mezi dvěma protihráči a mohl jít sám na bránu. Jenže byl faulován. Následovala červená karta pro soupeře. Soupeř tedy dohrával zbytek zápasu s třemi hráči v poli a my už si vítězství pohlídali.

Nepříliš pohledný zápas z naší strany jsme tak zvládli a vyhráli jej 3:1. To je to nejdůležitější. Historie se na předvedenou hru neptá, počítají se body a je umění zvládnout zápas i když se nedaří ! Cíl jsme tak splnili a příští neděli si to jedeme rozdat do Mezic v přímém souboji o první místo tabulky !!! LETS GO GALACTICOS !!!!