Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 9. 2015 Galacticos - SK Profit Nová Ves

25. 8. 2015

Ve 3. kole jsme se poprvé představili na domácím hřišti. Soupeřem nám byl tým z Nové Vsi - Profit Nová Ves. My věděli, že nás nečeká lehký boj. Hosté hráli v minulé sezóně druhou nejvyšší soutěž a k záchraně jim tenkrát chyběl jediný bod.

Od začátku zápasu se hosté projevovali jako zkušenější a především aktivnější tým. My byly jako opaření, jako by se nám nechtělo hrát a rozjížděli jsme se opravdu pomalu. Toho hosté využili dokonale. Do vedení se dostali střelou z dálky a posléze vstřelili i další gól z bezprostřední blízkosti. Skóre 0:2 pro nás bylo více než alarmující. Zatímco hosté využili v první půli ze svých střel maximum, my jsme nemohli dát gól ! Nejprve po přihrávce Tondy Osladila střílel na dvakrát jen do gólmana Marťa Lepař. Později uvolnil Lepiho Čechy, ale Marťa v souboji tváří v tvář neuspěl a gólman jej vychytal. Aby toho nebylo málo hostující brankář zneškodnil i tvrdou střelu Čecháka na zadní tyč a Smékyho dorážku v blízkosti brankové čáry. My jsme se však přece jenom dočkali a to především díky tomu, že jsme situace dohrávali. Filda Kenický vybojoval míč ve vápně soupeře, obehrál gólmana a nahrál pod sebe na Kubu Čecháka. Ten střílel na bránu v které v té době stálo několik hráčů soupeře. Kubovu střelu ještě dokázal hostující hráč z brankové čáry vykopnout, ovšem na dělovku dorážejícího Peťu Vondry neměl - 1:2. Později střílel krásně z přímého kopu Filda Kenický, míč po jeho obstřelu vyrazil gólman na roh. V poslední minutě první půle jsme dostali velkou šanci na vyrovnání. Kuba Čechák byl faulován na hranici penalty a my tak zahrávali standardní situaci ani ne metr před vápnem. Čechy se rozhodl propálit svou ránou zeď, což se mu málem povedlo. Míč chvíli poskakoval před brankovou čárou.

Na začátku druhé půle se nám povedlo vyrovnat a začínalo se od znovu. Kuba Smékal vybojoval míč pro Fildu Kenického a ten se trefil nádherným angličanem - 2:2. Soupeř se však dostal znovu do vedení. My si vytvářeli hodně střeleckých šancí, ovšem hosty držel výborně chytající gólman. A tak Čechákova střela levačkou trefila jen vybíhajícího gólmana a za pár chvil Lepi střílel nad. My mohli vyrovnat po dobře zahraném autu. Míč do vápna vhazoval Marťa Nevrla. Čechy do prudkého míče strčil nohu, ale gólman se nenechal překvapit a zkrotil i tento míč. Čas strašně rychle ubíhal a my se museli uchýlit ke hře vabank. Do brány šel za Maidlose Kuba Smékal, s tím, že nás bude podporovat ve hře dopředu. Jedna z jeho přihrávek se bohužel nepovedla a hráč soupeře jej přehodil. V tu dobu se zdálo býti vymalováno. 5 minut do konce a stav 2:4. My jsme se však nevzdávali a pokoušeli se o zázrak. Sméky nahrál Čechymu, ten si míč dobře pustil, a pak střílel z otočky. Gólman soupeře se však znovu blýsknul skvělým zákrokem. Dále jsme si připsali dvě dobré střely z přímých kopů. Na rozdíl od minulého zápasu jsme dnes zeď obstřelovali a ohrožovali tak bránu soupeře. Ovšem jak Smékyho tak i Čechyho střelu gólman chytil. Minutu před koncem jsme se dočkali snižující branky. Filip Kenický nadstřelil míč před bránu, kde do něj vletěl Tonda Osladil a s pomocí tyče snížil na rozdíl jednoho gólu. Do konce zápasu zbývaly už jen vteřiny, hosté měli míč a natahovali čas. Z tohohle pohledu se zdálo, že je po zápase. My jsme se však dostali rychle k míči a vrhli se do posledního útoku. Kuba Smékal přebral míč na půli soupeře, nahrál jej do vápna volnému Tondovi Osladilovi a ten si v takto vypjaté chvíli, počínal bez nervů. Míč poslal gólmanovi ke vzdálenější šibenici - 4:4. Z vyrovnávajícího gólu jsme měli obrovskou radost. Tohle byl dar z hůry. To co nám fotbalový bůh v Nákle vzal, to nám dnes daroval. V pátek jsme litovali ztraceného bodu, dnes za něj děkujeme. I tak krásný a spravedlivý fotbal může být :) Co se týče soupeře, byl to jistě nejkvalitnější soupeř z těch proti kterým jsme si zatím ve třetí lize zahráli. V dalším zápase nám bude soupeřem znovu tým z Nové Vsi. Tentokrát jedeme hrát na jejich škváru, proti tamějšímu týmu FC Peklo.